سرعتگیر ترافیکی speed bump

امتیاز دهید

 

سرعت گیر ترافیکی ، ملزوماتی از جنس پلاستیک و لاستیک هستند ، که از لحاظ ابعاد ، تفاوت محسوسی با یکدیگر دارند و کاربرد آنها نیز متفاوت است .  سرعت کاه‌ جاده ای ( سرعت گیر ) از ارتفاع کمتری برخوردار بوده و تنش کمتری برای خودروها به وجود می‌آورند . اما فلسفه آنها نیز کاهش سرعت خودرو در مسیرهای مختلف و کمک به ایمنی راه ها است .

این سرعتگیر عمدتاً در بزرگراه‌ها و در ورودی شهرها یا نزدیک به ایست‌های بازرسی نصب می‌شود و هدف اصلی آنها ، کاهش سرعت خودروها و به نوعی اخطار دادن به رانندگان است . مدل‌های دست ساز سرعت گیر و سرعت کاه ها نیز با استفاده از آسفالت و بتن وجود دارند ، که چندان از لحاظ کارشناسی مورد تأیید نیستند .

انواع سرعت کاه و سرعت گیر تنوع و گوناگونی گسترده ای دارند که شامل تفاوت در مقیاس ها و مواد اولیه است ، مانند سرعت گیر پلاستیکی و سرعت گیر لاستیکی .

نکته قابل توجه سرعت گیرهای پارک ترافیک ، مشخصات استاندارد و سازگاری و تناسب با محیط است .

سرعت گیر استاندارد ، باید توانایی تحمل وزن بالا را داشته باشد ، تا در زیر فشار چرخ ها متلاشی نشود . همچنین دارای رنگ های هشدار دهنده بوده تا رانندگان در شرایط مختلف آن را تشخیص دهند و در نهایت مواد به کار رفته در آن ها توانایی مقاومت در برابر شرایط جوی سخت را داشته باشد .

سرعت گیر ترافیکی بسته به محل مورد استفاده دارای سایزهای مختلف است .

استاندارد سرعت گیر برای شهری ارتفاع پنج سانتی متر است و برای سرعت گیر جاده ای ارتفاع دو ونیم سانتیمتر است .

در زیر اشاره ای می کنیم به چند نمونه از سایز سرعت گیر  :

سرعت گیر 33  در  90  :

این سرعت گیر در خیابان ها ، چهار راه ها ، محل های پرتردد و….  نصب می شود .

ارتفاع این سرعت گیر 5 سانتی متر استاندارد شهری است .

تولید سرعت گیر  33  در 90  در دو جنس سرعت گیر پلاستیکی و سرعت گیر لاستیکی هست .

قیمت سرعت گیر 33  در 90  بسته به نوع لاستیکی و پلاستیکی متفاوت است .

سرعت گیرجاده ای  33  در 50  :

این سرعت گیر اصطلاحا به سرعت گیر جاده ای معروف است . به دلیل اینکه ارتفاع  5/2  سانتی دارد و این استاندارد وزارت راه است .

سرعت گیر پارکینگی هم اسم دیگر این محصول است . تولید سرعت گیر جاده ای نیز در دو جنس سرعت گیر جاده ای لاستیکی و سرعت گیر جاده ای پلاستیکی است .

ارتفاع  آن پنج سانتی متر و جنس آن پلاستیک است .

سرعت گیر 33  در 100 :

این سرعت گیر معمولا موارد مصرف کمتری دارد . ارتفاع آن 5 سانتی متر است .

سرعت گیر ترافیکی 33  در 100  از 3  قسمت تشکیل شده است که بعضی مواقع با ایجاد یه پله سیمانی و یا آسفالتی می توان طول آنرا افزایش داد .

سرعت گیر 50  در 60 :

تولید این سرعت گیر معمولا از جنس لاستیکی است . ارتفاع آن 5  سانتی متر است .

سرعت گیر ترافیکی 25  در 35 :

این سرعت کاه در جاهایی به عنوان هشدار نصب می شود ، از خانواده سرعت گیر لاستیکی است .

معمولاً سرعت گیر را به صورت یک ردیف در کنار یکدیگر قرارمی دهند . و یک سطح برآمده را ایجاد می کنند که این بستگی به نوع سرعت گیر دارد .

اما سرعت کاه‌ها به صورت تکه تکه هستند و پیوستگی چندانی ندارند . بنابراین نصب سرعت گیر ، نسبت به نصب سرعت کاه‌ آسانتر است . نصب این تجهیزات بر سطح جاده با استفاده از پیچ و مهره انجام می‌شود و ممکن است در برخی موارد از چسب‌ ترافیکی نیز استفاده شود .

برای این کار با استفاده از دریل صنعتی و مته های بزرگ ، حفره‌هایی در سطح آسفالت ایجاد می‌شود و با استفاده از پیچ‌هایی بلند ، فرایند نصب و محکم کردن آنها انجام می‌شود .

البته ممکن است با توجه به انواع سرعت گیرها روش نصب آنها متفاوت باشد ، اما به طور کلی ابزارهای استفاده شده در آنها یکسان است.

 

از ملزوماتی که جهت نصب سرعت گیر نیاز است می توان به موارد زیر اشاره کرد :

پیچ و رول پلاک سرعت گیر :

پیچ و رول پلاک سرعت گیر دارای آبکاری مقاوم و ارتفاع آن 11 سانتی متر است . برای نصب سرعت گیر پیچ و رول پلاک مخصوص آن توصیه می شود .

کفی سرعت گیر ترافیکی :

کفی سرعت گیر یک قطعه لاستیکی است که بسته به سایز سرعت گیر ابعاد آن هم متفاوت است .

کفی سرعت گیر در هنگام نصب در زیر سرعت گیر قرار گرفته و باعث کمتر کردن ضربه و همچنین طول عمر بیشتر این محصول می شود .

 

 

#پارکترافیک #فروشگاهپارکترافیک #کیانتجهیزپایدار #تجهیزاتپارکینگ #تجهیزاتپارکینگی #تجهیزپارکینگ #تجهیزاتترافیکی #تجهیزاتایمنی #تجهیزاتجادهای #فروشگاهتجهیزاتپارکینگ #فروشگاهتجهیزاتترافیکی #تجهیزصفرتاصدپارکینگ #نمایشگاهتجهیزاتپارکینگ #نمایشگاهداعمی #نمایشگاهپارکترافیک #بهترینفروشنده #بهترینقیمت #بهترینکیفیت #فروشنده  #فروشفوری  #فروشویژه  #ایران  #مجهزنمودنپارکینگ  #مجهزکردنپارکینگ

#تقسیمکنندهپارکینگ #جداکنندهپارکینگ #جداکننده #تقسیمکننده #متوقفکنندهخودرو #کاراستوپر #کاراستاپر #سرعتگیر #سرعنگیرلاستیکی #سرعتگیرپلاستیکی #سیستمهوشمندپارکینگ #ضربهگیردیوار #والگارد  #ضربهگیرستون  #کرنرگارد  #کورنرگارد #راهبندالکترونیکی #راهبند #قفلپارکینگ #پارکینگلاک #خطکشیپارکینگ #رنگامیزیپارکینگ #ضدلغزندگیرمپ  #سطحضدلغزندگیرمپ  #سطحضدلغزندگی  #سطحضدلغزش #ضدلغزندگیرمپپارکینگ #تابلوهاوعلائماضطراری  #تابلوهایاضطراری  #علائماضطراری #کفپوشاپوکسی #نبشیوترمزپله  #نبشیپله  #نبشیپلهالومینیومی #ترمزپله  #ترمزپلهسنبادهای #پادریآلومینیومی  #پادری #آینهمحدب  #اینه  #اجراکفپوشاپوکسی

#چراغ  #چراغراهنمایی #چشمگربهای  #چشمببری #پایهتابلوترافیکی #استوانهترافیکی #سیلندرترافیکی #مخروطترافیکی  #کلهقندی #بشکهایمنی #بشکه #بشکهترافیکی #نیوجرسیترافیکی  #نیوجرسی #کاشنتانک #گلمیخترافیکی #گلمیخ #گلمیخسولار #چشمگربهایترافیکی #موانعفلزیترافیکی #موانعفلزی #گاردریلجادهای  #گاردریل #تابلوهایترافیکی #تابلوهایجادهای #دندهپنجپلاستیکی  #دندهپنج #استاتها  #استات  #استاتگرد  #استاتمربع  #استاتبیضی #بولاردترافیکی  #بولارد

#باطومچراغدار #آدمکپرچمزن #رباتپرچمزن  #رباطپرچمزن #پیچتلگرافیوواشر  #پیچتلگرافی  #تابلویایستدستی  #آینهبازرسی #زنجیرپلاستیکی   #راکتبازرسیبدنی  #راکتبازرسی  #باطومایکسری #میخفرش #هوزرمپ #مخزن شنونمک #قفلچرخ #هرمنوبتدهی #پایهسهوجهی

#parktraffic  #parktrafficstore  #kiyantajhizpaydar  #parkingequipment  #trafficequipment  #safetyequipment  #roadequipment  #parkingequipmentstore  #trafficequipmentstore  #bestseller  #bestprice  #bestquality

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *