استوانه ایمنی safety cylinder

امتیاز دهید

یکی از مهم ترین تجهیزات ترافیکی استوانه ترافیکی است که در بسیاری از خیابان و جاده ها دیده می شود . در خیابان و جاده ها یکی از دلایل وقوع اتفاقات ناگوار انحراف از مسیر است که با مجهز کردن شهر ها به استوانه های ترافیکی می توان منحرف شدن از مسیر را به راحتی مشخص کرد و از همین طریق از بروز بسیاری از تصادفات پیشگیری کرد .

استوانه های ترافیکی سبب بالا رفتن سطح ایمنی شهری و برون شهری می شوند و سبب افزایش دید رانندگان می شوند .

در دسته تجهیزات ترافیکی استوانه های ترافیکی قرار دارند و باید در نظر داشته باشیم که هر چه خیابان و کوچه ها به تجهیزات ترافیکی مجهز باشند امنیت رانندگان و سرنشینان بیشتر می شود و بالا رفتن امنیت رانندگان برابر با ایمنی سطح شهر ها و جاده ها است .

از ویژگی های استوانه ترافیکی می توان به انعطاف پذیری بالا ، مقاومت آن در برابر شرایط جوی ، تحمل تابش خورشید و مهم ترین ویژگی مقاومت بالا در برابر ضربه بوده و همچنین نصب استوانه ترافیکی بسیاری آسان است.

یکی از دلایلی که برای این محصولات از رنگ های روشن و همچنین بر روی آن ها از شبرنگ ها استفاده می شود برای دید رانندگان است که در هنگام تاریکی و شب و یا زمان هایی که دید رانندگان کاهش یافته است بتوانند به خوبی استوانه های ترافیکی را ببینند .

 

کاربرد استوانه ایمنی

استوانه ایمنی یکی از تجهیزاتی است که برای ایجاد محدودیت های موقت مورد استفاده قرار می گیرد . مشخص کردن حریم راه ، کنترل سرعت ، جداسازی مسیرها و بسیاری از موارد دیگر را می توان با استفاده از استوانه ایمنی اجرا کرد.

برای ایجاد محدودیت های موقت از استوانه های ترافیکی استفاده می کنند . با استفاده از استوانه ترافیکی می توان کنترل سرعت ، جدا سازی مسیرها و …  را اجرا کرد.

استوانه ترافیکی جزء دسته جدا کننده ترافیکی به شمار می آیند و هدف از استفاده ی آن ها جدا کردن مسیر یا می توان گفت هدایت رانندگان به مسیر های مختلف هست .

یکی از پر کاربرد ترین جایگاه های استوانه های ترافیکی در پیچ های خطرناک ، تقاطع اتوبان ها و …  است .

می توان گفت که برای بالا بردن سطح ایمنی شهری و غیر شهری می توان از استوانه ترافیکی استفاده کرد که در رنگ روشن مورد برای دید بهتر رانندگان مورد استفاده قرار می گیرد .

 

استوانه ترافیکی چیست ؟

استوانه ترافیکی یا استوانه ایمنی در واقع نوعی جداکننده است که در معابر ، پارکینگ ها و حتی پارکینگ های شخصی نصب می‌شود .

جنس این موانع معمولا از پلی اورتان یا فلز است . دلیل استفاده از پلی یورتان قابلیت خم شدن و عمر طولانی آن است .

فروش استوانه ترافیکی با رنگ های شاخص مانند نارنجی و زرد تولید می‌شود و با چسباندن برچسب ترافیکی بر روی آن در شب هم قابل دیدن است .

استوانه ها معمولا به طور ثابت در جای خود پیچ می‌شوند اما انواع متحرک آن هم موجود است .

 

استوانه ترافیکی دارای استفاده طولانی مدت و ثابت می باشد . در صورتی که کله قندی ها به صورت موقت برای اعلام هشدار و یا جدا کردن مسیر ها بکار برده می شود و هیچگاه به صورت ثابت بر روی زمین نصب نمی گردد .

این وسایل دارای شکلی متفاوت تر از استوانه ترافیکی است و معمولا نیز برای علامت گذاری مسیرها از آن ها استفاده می شود . از کله قندی ها برای جلوگیری از پارک کردن در جاهای مختلف نیز استفاده می شود و به راحتی قابل جابجایی و حمل و نقل نیز می باشند . قیمت این محصولات نیز زیاد نبوده و نسبت به قیمت شان بسیار به صرفه هستند . کله قندی ها نیز در رنگ های هشدار دهنده تولید می شوند و بر روی آن ها شبرنگ ترافیکی با خصوصیات متفاوتی نصب می شود

 

ساختار استوانه ترافیکی

هر کشوری می تواند با توجه به نوع ترافیک ، جاده ها و دیگر مشخصات ترافیکی استانداردهایی برای استفاده از استوانه های ترافیکی وضع کرده باشد . اما عموماً استاندارد جهانی را با ارتفاع  ۱.۱۵  متر و قطر ۱۰  سانتی متر می شناسند .

اما در شرکت پارک ترافیک استوانه ترافیکی  با رنگ ها و اندازه های مختلف موجود است .

 

تولید استوانه ترافیکی

در استوانه ترافیکی به علت نوع مورد استفاده قرار گرفتن آن و محیط متغیری که این وسیله در آن قرار می گیرد می بایست مواد اولیه ای استفاده شوند که در هر نوع آب و هوایی قابلیت ماندگاری داشته باشند و در برخوردهای احتمالی نیز زود از بین نروند استوانه ترافیکی یکی از تجهیزات ترافیکی پر کاربرد است .

این امر به دلیل آن است که این استوانه ها طریقه ی نصب بسیار آسانی داشته و به راحتی جابجا می شوند و دلیل دیگر آن که استفاده از آن ها بسیار مقرون به صرفه است ، زیرا در عین حال که کاربردی هستند هزینه ی زیادی نمی طلبند و قیمت بسیار پایینی دارند .

 

جنس استوانه ترافیکی

این استوانه ها معمولاً از پلاستیک و یا لاستیک ساخته می شوند . اما استفاده از پی وی سی برای تولید استوانه ترافیکی بهتر و استانداردتر است . بهتر است در هنگام خرید استوانه ترافیکی این موارد را در نظر داشته باشید .

برای این منظور در تولید استوانه ترافیکی از مواد پلیمری خاص به نام پلی اورتان استفاده می شود که دارای خواصی چون انعطاف بالا و نرم بودن می باشد. این نوع پلیمرها در آب و هوا های مختلف و تابش نور خورشید حداقل ۵ سال به خوبی دوام می آورند .

در ساخت استوانه ترافیکی سعی می شود تا آن ها را به صورت پلاستیکی و با ساختاری نرم بسازند تا در صورت برخوردها و ضربات وارده از بین نروند و بتوانند مدت بیشتری کارایی داشته باشند .

این وسیله در هنگام برخورد با خودروها آسیبی به بدنه آن ها وارد نمی کند . در ساخت این وسایل ایمنی علاوه بر استفاده از پلیمرهای یاد شده از موادی چون آنتی یووی ، آنتی اکسیدانت و آنتی استاتیک نیز استفاده می شود .

این مواد اولیه می توانند به استوانه ها نرمی لازم را بدهند تا در برخوردها سریع شکسته نشوند . آنتی یووی ها نیز برای ایجاد مقاومت در برابر نور خورشید و انواع و آب و هوا ها به استوانه اضافه می شود .

 

انواع شبرنگ ها در استوانه ترافیکی

در استوانه های ترافیکی شبرنگ های مختلفی به کار برده می شوند که از جمله پرکاربرد ترین شبرنگ ها انواع پارچه ای ، چینی ، کره ای و لانه زنبوری آن می باشد . این نوع از شبرنگ ها هر کدام کیفیت ها و قیمت های خاص خود را دارند و با توجه به نوع و کفیت کار به فروش می رسند .

استوانه ترافیکی با توجه به نوع و محل استفاده آن ها در اندازه های مختلفی ساخته می شوند که رایج ترین این اندازه ها  ۴۵ ،  ۷۵  و ۱۰۰ سانتی متری است . معمولا نوع  ۷۵  و ۱۰۰ سانتی متری استوانه ها کاربرد بیشتری در راه ها و مسیرهای جدا کننده دارد و علت آن هم قابل دید بهتر بودن آن ها است .

 

نحوه نصب استوانه ترافیکی

استوانه ترافیکی یکی از وسایل ایمنی است که به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توان آن را در مسیر و یا مکان دلخواه نصب کرد. برای نصب استوانه ترافیکی در ابتدا بهتر است تا مکانی که قرار است استوانه در آن جا نصب شود را مشخص کنید . تنها با استفاده از پیچ و یا چسب می توان استوانه های ترافیکی را موقتاً و یا به صورت دائم نصب کرد .

معمولاً از زنجیر نیز برای جلوگیری از عبور موتور سیکلت ها و یا عابرین پیاده از میان این استوانه ها استفاده می شود . استفاده از انواع شبرنگ بر روی استوانه های ترافیکی نیز یک امر معمول است .

 

 

#پارکترافیک #فروشگاهپارکترافیک #کیانتجهیزپایدار #تجهیزاتپارکینگ #تجهیزاتپارکینگی #تجهیزپارکینگ #تجهیزاتترافیکی #تجهیزاتایمنی #تجهیزاتجادهای #فروشگاهتجهیزاتپارکینگ #فروشگاهتجهیزاتترافیکی #تجهیزصفرتاصدپارکینگ #نمایشگاهتجهیزاتپارکینگ #نمایشگاهداعمی #نمایشگاهپارکترافیک #بهترینفروشنده #بهترینقیمت #بهترینکیفیت #فروشنده  #فروشفوری  #فروشویژه  #ایران  #مجهزنمودنپارکینگ  #مجهزکردنپارکینگ

#تقسیمکنندهپارکینگ #جداکنندهپارکینگ #جداکننده #تقسیمکننده #متوقفکنندهخودرو #کاراستوپر #کاراستاپر #سرعتگیر #سرعنگیرلاستیکی #سرعتگیرپلاستیکی #سیستمهوشمندپارکینگ #ضربهگیردیوار #والگارد  #ضربهگیرستون  #کرنرگارد  #کورنرگارد #راهبندالکترونیکی #راهبند #قفلپارکینگ #پارکینگلاک #خطکشیپارکینگ #رنگامیزیپارکینگ #ضدلغزندگیرمپ  #سطحضدلغزندگیرمپ  #سطحضدلغزندگی  #سطحضدلغزش #ضدلغزندگیرمپپارکینگ #تابلوهاوعلائماضطراری  #تابلوهایاضطراری  #علائماضطراری #کفپوشاپوکسی #نبشیوترمزپله  #نبشیپله  #نبشیپلهالومینیومی #ترمزپله  #ترمزپلهسنبادهای #پادریآلومینیومی  #پادری #آینهمحدب  #اینه  #اجراکفپوشاپوکسی

#چراغ  #چراغراهنمایی #چشمگربهای  #چشمببری #پایهتابلوترافیکی #استوانهترافیکی #سیلندرترافیکی #مخروطترافیکی  #کلهقندی #بشکهایمنی #بشکه #بشکهترافیکی #نیوجرسیترافیکی  #نیوجرسی #کاشنتانک #گلمیخترافیکی #گلمیخ #گلمیخسولار #چشمگربهایترافیکی #موانعفلزیترافیکی #موانعفلزی #گاردریلجادهای  #گاردریل #تابلوهایترافیکی #تابلوهایجادهای #دندهپنجپلاستیکی  #دندهپنج #استاتها  #استات  #استاتگرد  #استاتمربع  #استاتبیضی #بولاردترافیکی  #بولارد

#باطومچراغدار #آدمکپرچمزن #رباتپرچمزن  #رباطپرچمزن #پیچتلگرافیوواشر  #پیچتلگرافی  #تابلویایستدستی  #آینهبازرسی #زنجیرپلاستیکی   #راکتبازرسیبدنی  #راکتبازرسی  #باطومایکسری #میخفرش #هوزرمپ #مخزن شنونمک #قفلچرخ #هرمنوبتدهی #پایهسهوجهی

#parktraffic  #parktrafficstore  #kiyantajhizpaydar  #parkingequipment  #trafficequipment  #safetyequipment  #roadequipment  #parkingequipmentstore  #trafficequipmentstore  #bestseller  #bestprice  #bestquality

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *